Okna i Drzwi Aluminiowe Gdańsk | BIGB BALTICAOkna i drzwi aluminiowe - fasady, stolarka przeciwpożarowa, kuloodporna


System AluProf – ciepłe, zimne           

System aluminiowy MB Aluprof służy zarówno do wykonywania drzwi z przegrodą termiczną jak i zestawów okiennych z drzwiami.

Umożliwia uzyskanie konstrukcji o dobrych własnościach użytkowych i wysokich parametrach technicznych, zapewniając jednocześnie ekonomiczny poziom kosztów produkcji oraz wygodę i skrócenie czasu montażu drzwi, co jest bardzo istotne w dobie szukania oszczędności na każdym etapie realizacji inwestycji.

MB-60E jest częścią popularnego i cenionego systemu okienno-drzwiowego MB-60, cechą charakterystyczną tego rozwiązania jest jego ścisłe powiązanie również z innymi systemami okienno-drzwiowymi firmy ALUPROF S.A. co pozwala na korzystanie ze wspólnych akcesoriów i listew do szklenia. Kształtowniki o budowie 3-komorowej mają głębokość konstrukcyjną 60 mm. Powierzchnie skrzydeł drzwi są zlicowane z ościeżnicą zarówno w widoku od strony zewnętrznej jak i wewnętrznej. Zestawy szybowe i inne wypełnienia stosowane w systemie MB-60E mogą mieć grubość od 5 mm do 41 mm, ich mocowanie za pomocą uszczelek z tzw. precuting’iem eliminuje do minimum liczbę cięć i zapewnia uzyskanie wysokiej szczelności.

System pozwala na stosowanie typowych wg standardów europejskich okuć, zamków, zawiasów. Dzięki odpowiedniej konstrukcji profili możliwe jest w nich stosowanie zamków i rygli nawierzchniowych – szybkich zarówno w montażu, jak w ewentualnej wymianie. Mamy także do dyspozycji wiele wariantów progów oraz poprzeczek dolnych skrzydeł drzwi. Mimo przyjętego założenia, że MB-60E jest produktem ekonomicznym, jego izolacyjność termiczna nie ustępuje bazowemu systemowi MB-60. Istotnym walorem nowego produktu jest również możliwość gięcia profili, co pozwala wykonać różnego rodzaju łuki oraz konstrukcje łukowe.

Witryny systemu MB-60E mogą być wykonane w wersji o podwyższonej izolacyjności termicznej MB-60E HI. Wzrost izolacji termicznej uzyskany jest dzięki umieszczeniu w centralnych komorach profili aluminiowych ościeżnic i przewiązek specjalnych wkładów, które dzięki niskiej wartości współczynnika przewodzenia ciepła obniżają przepływ ciepła przez konstrukcję, ograniczając w nich jednocześnie konwekcję i promieniowanie termiczne.

 

Fasady

MB-SR50 system profili fasadowych przeznaczony do konstruowania lekkich ścian osłonowych – płaskich typu zawieszanego i wypełniającego, dachów, świetlików i innych konstrukcji. Kształt słupów i rygli pozwala budować estetyczne fasady z widocznymi wąskimi liniami podziału zapewniając jednocześnie trwałość i wytrzymałość konstrukcji

 


Stolarka P.Poż.   

Nasza oferta obejmuje stolarkę przeciwpożarową wykonaną w systemie ALUPROF MB-78EI

Zajmujemy się projektowaniem, produkcja i sprzedażą najwyższej jakości aluminiowej stolarki przeciwpożarowej spełniającej wymagania dla klas odporności ogniowej

 -EI 15 

- EI 30

- EI 45

- EI 60  

Potwierdzone Aprobatą Techniczną ITB AT-15-6006/2011 oraz Certyfikatem ITB-1984/W
Stolarka KULOODPORNA 

Produkujemy okna oraz przegrody stałe o właściwościach kuloodpornych oparte na szybach w klasie BR1- BR6