Nawiewniki

Nawiewniki instalowane w oknach lub na ścianach optymalizują wielkość napływu powietrza do pomieszczeń głównych. Umożliwiają doprowadzenie powietrza do pomieszczeń w których zastosowana jest wentylacja grawitacyjna, hybrydowa lub mechaniczna wywiewna, montuje się je w pokojach i ewentualnie w kuchni. Nawiewniki pozwalają doprowadzać świeże powietrze nawet przy szczelnie zamkniętych oknach. 

Nawiewniki możemy wybrać w zależności od potrzeb i sposobu działania :

nawiewniki higrosterowane – automatycznie dostosowują ilość dostarczanego powietrza do panujących warunków. Otwarcie nawiewnika następuje wraz ze zmianą poziomu wilgotności  w pomieszczeniu, im wyższa wilgotność, tym więcej powietrza jest dostarczane do pomieszczenia. Wewnątrz zamontowana jest taśma poliamidowa stanowiąca czujnik, który określa tę wilgotność . Ten rodzaj nawiewników nie wymaga obsługi przez użytkownika.

nawiewniki ciśnieniowe  – samoregulujące, ilość dostarczanego powietrza uzależniona jest od różnicy ciśnień wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia, po osiągnięciu maksymalnego przepływu przysłona ogranicza dalsze dostarczanie powietrza. Ten rodzaj nawiewników umożliwia użytkownikowi ręczne przymknięcie nawiewnika ograniczając tym dopływ powietrza do minimum.

nawiewniki sterowane ręcznie – tu użytkownik sam decyduje kiedy otworzyć lub zamknąć nawiewnik. Urządzenie te nie posiada regulacji automatycznej.

Brak skutecznej wentylacji pomieszczeń może powodować:

  • wilgoć w pomieszczeniach, która sprzyja powstawaniu pleśni i grzybów
  • skroplenie się pary wodnej na powierzchni szyb;
  • niewystarczająca ilość powietrza potrzebnego do spalania paliwa w piecach gazowych,    kominkach, itp.
  • pojawienie się nieprzyjemnego zapachu, najczęściej po długiej nieobecności użytkowników;
  • Zbyt mała wymiana powietrza w pomieszczeniach może powodować złe samopoczucie, bóle głowy, choroby górnych dróg oddechowych, uczulenia, itp.

Nasi klienci najczęściej wybierają nawiewniki higrosterowanle AERECO. Są one dostępne 4 różnych kolorach co pozwala na estetyczny wygląd okien bez względu na kolor stolarki okiennej. Estetyczna budowa i niezawodność działania, wraz z okapem akustycznym zapewnia izolacyjność akustyczną na poziomie 38 dB.

W sprzedaży mamy nawiewniki AERECO . Po więcej informacji www.aereco.com.pl